Geri
Eylül 18, 2018

Markalar C Level Club’da Esporla buluştu

Üst düzey pazarlama iletişimi profesyonelleri arasında bilgi paylaşımını artırmak amacıyla 7 yıl önce Marketing Türkiye tarafından kurulan C Level Club etkinliklerine devam ediyor. 18 Eylül Salı günü Salt Galata’da gerçekleşen buluşmada son dönemin en önemli konularından biri olan “Espor” tüm yönleriyle masaya yatırıldı. Başarılı bir Espor takımı nasıl kurulur? Markalar Esporu bir mecra olarak nasıl kullanmalı? Espor alanında var olmak markalara ne kazandıracak? Tüm bu sorular C Level Club’da yanıt buldu.

 

Sektörü ilgilendiren her kavramın ilk duyuranı olma misyonuyla yayınlanan Marketing Türkiye pazarlama ve iletişim profesyonelleri arasında bilgi alışverişini sağlamak ve değişen dünya trendlerinden haberdar etmek amacıyla 7 yıl önce C Level Club’ı kurdu. Bu kez bir başka ilki daha gerçekleştiren C Level Club 18 Eylül Salı günü Salt Galata’da Esporu markalarla buluşturdu. Son yıllarda yaptığı işlerle, özellikle oyun sektöründeki başarılarıyla dünyada adından sıkça söz ettiren Türk yazılım firması InGame Group iş birliğinde gerçekleşen etkinlikte InGame Group Kurucu Ortakları Genco Alp, Tuncay Büyükoğlu, Burak Gözalan, Hard Room Agency Kurucu Ortağı Takım ve Oyuncu Yönetimi Başkanı Ekin Odacıoğlu ve PepsiCo İş Ortakları ve Tüketici Promosyonları Müdürü Mehmet Behlil konuşmacı olarak yer aldı.

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen çığ gibi büyüyüp günden güne gelişen Espor karşısında herkesin zırhını indirmesi gerektiğini ifade etti; “ Biz iletişimciler olarak burayı yeni bir mecra olarak görmek durumundayız. Hem de herkesin zırhlarını indirip kendisini burada gördüğü ve rekabet ettiği bir mecra… Türk yazılımı olan Zula oyuncuları arasında Espor oyuncularının tüketim alışkanlıklarına dair bir araştırma yapıyoruz. Bu insanlar ne zaman kendilerini dışarı açıyorlar, hangi markalara kendilerini yakın hissediyorlar, ne yiyorlar, ne içiyorlar, finansla araları nasıl? bütün bunları öğrenmek üzere şu an çok değerli bir araştırma yapılıyor.”

  • Mekan

    SALT Galata